AKTUALNOŚCI

18-09-2014

Firma Księgarska Olesiejuk na I Festiwalu Książki dla Dzieci i...

UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wdrożenie najbardziej innowacyjnego w kraju systemu wyboru i pakowania książek.

SEKTOROWY PROGRAM OPERACYJNY WZROST KONKURENCYJNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW.

Działanie 2.2.1. Wsparcie dla przedsiębiorstw dokonujących nowych inwestycji.

 

Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


czytaj więcej

ZAPOWIEDZI

Lemańska Aleksandra, Gut Dawid

Opiekun osób chorych i starszych Słownik tematyczny...

Wydawnictwo: Level Trading
Data wydania:
EAN: 9788364051388
ISBN: 978-83-64051-38-8

Cena: 42.00 zł

PROMOCJE

W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo ciekawych tytułów w promocyjnych cenach.

Tytuł: Rosnąco Data: ###ROSNACO### Cena: ###ROSNACO### Wyd.: ###ROSNACO###
Ilość:

Agnieszka Hałas

Dwie karty. Cykl Teatr węży. Tom 1

Strony: 370, Format: 13x20 cm

ISBN: 978-83-8062-142-8
EAN: 9788380621428
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Rebis
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Fantasy

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim. Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników... W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami, który pamięta jedynie urywki ze swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców, ifrytów i homunkulusów, żebraków i przestępców, stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty. Dwie karty – powieść mroczna, intrygująca, pełna plastycznych szczegółów obyczajowych, z pełnokrwistymi postaciami tworzącymi żywą, przemawiającą do wyobraźni społeczność – otwierają cykl dark fantasy „Teatr węży”.

Ten świat (...) tętni bogactwem niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy, zadziwia patentami rodem ze steampunku, igra z demonologią z różnych stron świata i z różnych czasów.

Brune Keare zapadł mi w pamięć tak jak Kane z cyklu Wagnera, Ged z Ziemiomorza, Karenira z Gromberlandu czy ten cholerny Geralt Riv. Był charakterystyczny, tajemniczy, mroczny i bezwzględny, ale też na swój sposób honorowy i uczciwy. Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotny laureat Sfinksa, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, laureat nagrody dla książki roku (fantasy) w Rosji.

A że powieść ta jest początkiem większej całości – tym lepiej dla czytelników, którzy jak ja lubią opowieści zarazem posępne i fascynujące, napisane z wielką wyobraźnią i subtelnym wyczuciem emocji. Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Powieść Agnieszki Hałas przenosi nas do niezwykłego, bogatego i starannie skonstruowanego świata. Pozwala zanurzyć się w przesyconej magią rzeczywistości. Uwagę czytelnika zwraca lekkość pióra, potoczystość narracji oraz perfekcja warsztatowa młodej autorki. Andrzej Pilipiuk, autor bestsellerowego cyklu o Jakubie Wędrowyczu, dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Gdyby ktoś zapytał mnie o dobre polskie cykle fantasy, zaraz po "Wiedźminie" Sapkowskiego na myśl przychodzi mi "Teatr węży" Agnieszki Hałas. Autorce udało się stworzyć niezwykle pełnowymiarowy i oryginalny świat, a styl i rozmach jej opowieści może konkurować z najlepszymi dokonaniami gatunku. Robert J. Szmidt, autor bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”, powieści Szczury Wrocławia i książek z uniwersum „Metro 2033”

Keare przypomina innego antybohatera fantasy, archetyp mrocznego herosa, Kane’a Nieśmiertelnego. (…) Jednocześnie przypomina Harry’ego Angela – nosi w sobie sekret, którego próby rozwiązania zaczynają doprowadzać go do szaleństwa i spychać z umownego moralnego urwiska. Bartek Biedrzycki, autor trylogii postapo Kompleks 7215, Stacja: Nowy Świat i Dworzec Śródmieście.

Zwiń

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

Polska fantasy... Rozwiń


Filip Springer

Źle urodzone

Strony: 352, Format: 19x24,5 cm

ISBN: 978-83-65271-54-9
EAN: 9788365271549
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Karakter
Kategorie: literatura faktu, felieton i reportaż
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Nowe, zaktualizowane i poszerzone o kilka dodatkowych reportaży, wydanie kultowej książki o polskiej architekturze PRL-u.

Dworce w Warszawie i Katowicach, poznański Okrąglak, Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, warszawski Pawilon Chemii i Supersam, wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia... Zdaniem jednych –  budynki zasługujące na podziw i uznanie, zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki, które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Czy i jak w ciągu kilku lat od pierwszego wydania książki zmienił się status tej architektury?

Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków, ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury, m.in.  Marka Leykama, Henryka Buszki i Aleksandra Franty, Jerzego Hryniewieckiego, Zofii i Oskara Hansenów, Mieczysława Króla, Haliny Skibniewskiej, Jerzego Sołtana. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości, stara się zrozumieć ich motywacje i twórcze postawy oraz pokazuje, w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje ponad dwieście kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora, dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Książka jest pokłosiem projektu Źle urodzone, którego współautorem jest architekt, Marek Woźniczka.

Zwiń

Nowe, zaktualizowane i poszerzone o kilka dodatkowych reportaży, wydanie kultowej książki o polskiej... Rozwiń


O.S. Winterfield

Noc w zamku duchów. Saga Czarne Perły. Tom 15

Strony: 192, Format: 11x18 cm

ISBN: 978-83-7945-893-6
EAN: 9788379458936
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: romans
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Czarne Perły

Stella Douglas odkrywa rodzinną tajemnicę. Przed 16 laty jej uznawana za zmarłą matka Olivia uciekła z domu. Stella wyrusza w fascynującą podróż po Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie z nadzieją, że uda się jej odnaleźć matkę żywą. Jedyną wskazówką są czarne perły z magicznego naszyjnika lady Olivii. Za każdą z nich kryje się zaskakująca historia.

Stella ucieka z rąk szaleńca, który trzymał ją w niewoli w Abruzji. Wcześniej odkrywa, że trop za matką prowadzi do Wenecji. Chce ruszać natychmiast, ale nie udaje się jej dotrzeć zbyt daleko. Kiedy szuka noclegu w najbliższej wiosce, zauważa, że mieszkańcy są nastawieni wobec niej wrogo. Schronienie znajduje w pewnym upiornym zamku…

"Obejrzała się. Zobaczyła, że idzie za nią grupa mężczyzn i ogarnęło ją śmiertelne przerażenie. Szli jeden przy drugim. Wszyscy mieli czarne włosy i ciemną, pooraną zmarszczkami skórę na twarzy. Rzuciła się do ucieczki. Widziała tylko jedną drogę. Wiła się jak serpentyna i prowadziła w górę stoku do potężnych, starych murów…"

Zwiń

Stella Douglas odkrywa rodzinną tajemnicę. Przed 16 laty jej uznawana za zmarłą matka Olivia uciekła z domu.... Rozwiń


Płomienne uczucia. Saga norweska Siostry ze Złotego Brzegu. Tom 2

Strony: 192, Format: 11x18 cm

ISBN: 978-83-8117-118-2
EAN: 9788381171182
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: powieść
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Siostry ze Złotego Brzegu

Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do ciotki,

która mieszka w malowniczym miasteczku Drobak położonym na południowym wybrzeżu Norwegii. Wkrótce po przeprowadzce jedna z sióstr natrafia na ślad rodzinnej tajemnicy. Okazuje się, że w pobliskim hotelu przed dziesięciu laty w niewyjaśnionych okolicznościach została zamordowana ich matka, a świadkiem tej zbrodni była jedna z córek właścicieli hotelu. Czy znaleziony pamiętnik pomoże Josefine i Martine w rozwikłaniu zagadki morderstwa i poznaniu miłosnego sekretu matki?

Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na ich dalsze życie?

Emma Strand wbrew woli swoich rodziców zadurza się w Brage’u Halvorsenie. Na wieść o jego planowanym wyjeździe, postanawia spędzić z nim noc. Tymczasem Josefine coraz częściej myśli o Kristianie Strandzie. Nie może zapomnieć jego gorącego pocałunku. Gdy w hotelu wybucha pożar, a Kristian rzuca się, by ratować uwięzioną w hotelowym pokoju Emmę, Josefine szaleje z niepokoju. Czy ukochanemu uda się oswobodzić siostrę i ujść z życiem z płonącego budynku?

Zwiń

Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do... Rozwiń


Marcin Rotkiewicz

W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki

Strony: 296, Format: 13,5x21,5 cm

ISBN: 978-83-8049-570-8
EAN: 9788380495708
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Czarne
Kategorie: literatura faktu, felieton i reportaż
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Poza serią

„Genetyczne mutanty”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki wywołujące autyzm”, „uzależniający gluten”. Podobne nagłówki od lat straszą nas z pierwszych stron gazet. Gdzie leży prawda? Czy genetycznie zmodyfikowane rośliny, szczepionki i gluten faktycznie są takie straszne, jak je malują ekoaktywiści, politycy i celebryci? I czy firmy zajmujące się produkcją GMO – z niesławnym Monsanto na czele – naprawdę zagrażają współczesnemu rolnictwu?

Dziennikarz naukowy Marcin Rotkiewicz, niczym w średniowiecznym bestiariuszu, zbiera sumę współczesnych strachów związanych z rozwojem nauki. Nie banalizując potencjalnych zagrożeń, klarownie i wciągająco wyjaśnia, kto posługuje się rzetelnymi argumentami, a kto zarabia na rozsiewaniu paniki.

To książka dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak powstają pseudonaukowe teorie i czy naprawdę jest się czego bać.

Zwiń

„Genetyczne mutanty”, „niezniszczalne superchwasty”, „rakotwórcze pestycydy”, „szczepionki... Rozwiń


Jean Hatzfeld

Więzy krwi

Strony: 264, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-8049-568-5
EAN: 9788380495685
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Czarne
Kategorie: literatura faktu, felieton i reportaż
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Reportaż

Francuski reporter Jean Hatzfeld, autor trylogii o rwandyjskim ludobójstwie, kilkanaście lat po bratobójczej wojnie wraca do Rwandy, by oddać głos drugiemu pokoleniu traumy – dzieciom ocalałych Tutsi i uwięzionych Hutu.

„Więzy krwi” to poruszające świadectwa tych, którzy choć odziedziczyli bolesne wspomnienia, starają się pogodzić z losem. W miejscu, „gdzie mądrość ucierpiała z powodu braku starszych pokoleń”, a podświadoma chęć zemsty miesza się z dziecięcą naiwnością, Hatzfeld ukazuje, że wspólne przepracowanie przeszłości pomaga z nadzieją spoglądać w przyszłość tym, którzy nie mieli wpływu na traumatyczną historię.

„Piąta książka Jeana Hatzfelda na temat ludobójstwa dokonanego w 1994 roku w Rwandzie, jego skutków, jego obecności w pamięci ocalałych, zabójców, dziś także w pamięci drugiego pokolenia. „Więzy krwi” to kontynuacja, a zarazem nowy etap w twórczości pisarza.” Macha Séry, „Le Monde des Livres”

„Pytanie o prawdę obsesyjnie powraca w rodzinnych rozmowach. Czy rodzice chcą naprawdę wszystko opowiedzieć, a dzieci naprawdę chcą wszystkiego wysłuchać?” Marie-Laure Delorme, „Le Journal du Dimanche”

Zwiń

Francuski reporter Jean Hatzfeld, autor trylogii o rwandyjskim ludobójstwie, kilkanaście lat po bratobójczej... Rozwiń


O.S. Winterfield

Na skale Czarnych Ptaków. Saga Czarne Perły. Tom 16

Strony: 192, Format: 11x18 cm

ISBN: 978-83-7945-894-3
EAN: 9788379458943
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: romans
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Czarne Perły

Stella Douglas odkrywa rodzinną tajemnicę. Przed 16 laty jej uznawana za zmarłą matka Olivia uciekła z domu. Stella wyrusza w fascynującą podróż po Europie, Afryce i Bliskim Wschodzie z nadzieją, że uda się jej odnaleźć matkę żywą. Jedyną wskazówką są czarne perły z magicznego naszyjnika lady Olivii. Za każdą z nich kryje się zaskakująca historia.

Po strasznych doświadczeniach w zamku duchów Stella czepia się rozpaczliwie miłości do Franco jak ostatniej deski ratunku. Zamierzają uciec razem do Wenecji. Zanim jednak Franco opuści wioskę, musi zrobić ostatnią rzecz, która okaże się jego zgubą...

"Franco zabrał swój czerwony sportowy wóz i zjechał w dół krętymi serpentynami. Miał wrócić po nią za około dwie godziny. Stella co jakiś czas spoglądała na zegarek. Niespokojnie podbiegła do okna, wyglądając na zewnątrz. Nie zobaczyła ani samochodu, ani żadnej ludzkiej postaci.

Na bezchmurnym niebie nie widać było nawet ptaków. Stelli nagle wydało się, że jest zupełnie sama, oddzielona

od świata na tej górze, w murach starego zamczyska..."

Zwiń

Stella Douglas odkrywa rodzinną tajemnicę. Przed 16 laty jej uznawana za zmarłą matka Olivia uciekła z domu.... Rozwiń


Jane Goodall

Mądrość i cuda świata roślin

Strony: 504, Format: 15x23 cm

ISBN: 978-83-65780-53-9
EAN: 9788365780539
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Marginesy
Kategorie: literatura faktu, felieton i reportaż
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin!

Choć znana jest głównie jako wybitna specjalistka życia szympansów i osoba nieustająco walcząca o polepszenie warunków ich życia, która zmieniła nasze rozumienie naczelnych i nas samych, głęboka miłość Jane Goodall do natury i zakrojony na światową skalę aktywizm obejmuje także królestwo roślin. Rozumie coś, co wielu zdaje się umykać: bez roślin, bez drzew – wymrzemy. Nasz gatunek zniknie z powierzchni ziemi. I że jesteśmy na najlepszej drodze do samozagłady. 

Autorka przygląda się naszej zależności od roślin jako pożywienia, lekarstw dla ciała i ducha. Mówi, jak można pomóc przy naprawianiu szkód, które wyrządziliśmy przyrodzie. Opowiada o nowych badaniach, pokazujących skomplikowane sposoby, w jakie niektóre rośliny komunikują się ze sobą i o tym, że pewne nasiona, uśpione przez tysiące lat, w odpowiednich warunkach mogą wykiełkować. Przedstawia także botaników i przyrodników, którzy czasem ryzykują życie, by ratować zagrożone rośliny i lasy.

Goodall daje nam nadzieję na przyszłość i opisuje sposoby, dzięki którym wszyscy możemy chronić i wspierać świat roślinny. Z perspektywy poszukiwacza przygód, naukowca, a zarazem kogoś duchowo zestrojonego z przyrodą, Jane Goodall przedstawia zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa roślin.

Jane Goodall (ur. 1934) wygłasza wykłady na całym świecie. Jest wysłannikiem pokoju ONZ, założycielką Jane Goodall Institute, globalnej organizacji non profit, która wspiera zaangażowane i świadome działania na rzecz poprawy środowiska życia wszystkich żywych istot. Otrzymała nagrodę J. Paula Getty’ego „za pomoc milionom ludzi w zrozumieniu wagi ochrony dzikiej przyrody naszej planety”, Medal Tanzanii, Medal Hubbarda (National Geographic Society), prestiżową Nagrodę Kyoto, Medal Life Science Benjamina Franklina, Medal UNESCO, nagrodę Alberta Schweitzera i dziesiątki innych wyróżnień. W Polsce ukazały się trzy jej książki: Zabójcy bez winy (1973), W cieniu człowieka (1974) oraz Przez dziurkę od klucza. 30 lat obserwacji szympansów nad potokiem Gombe (1997).

Gail Hudson pisze dużo o rozwoju człowieka i naszym powołaniu do tworzenia bardziej świadomych i czułych relacji z innymi ludźmi, z sobą samym i z przyrodą. Wspólnie z Jane Goodall napisała Harvest for Hope i Hope for Animals and their World.

Zwiń

Zdumiewająca i pouczająca opowieść o świecie roślin!

Choć znana jest głównie jako wybitna... Rozwiń


Jacek Kaczmarski

Między nami. Wiersze zebrane

Strony: 1144, Format: 15,5x23,5 cm

ISBN: 978-83-8097-238-4
EAN: 9788380972384
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Prószyński Media
Kategorie: poezja, wiersze, liryka
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Wyjątkowe wydanie wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. rocznicy urodzin poety.

Jacek Kaczmarski to jeden z największych bardów współczesnej polskiej piosenki poetyckiej. Jego mocny głos, genialne teksty i wielka ekspresja, z jaką grał i śpiewał, wciąż porywają nowe pokolenia. Słowa piosenek jego autorstwa – jak choćby „Naszej klasy”, „Zbroi” czy „Murów” – weszły na stałe do naszego słownika.
"Między nami" to najpełniejsze wydanie wierszy poety.

Poezja nie służy ułatwianiu życia ludziom. Otwiera im oczy na pewne aspekty istnienia.
Jacek Kaczmarski

Jacek Kaczmarski (1957–2004) – poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz, twórca tekstów piosenek. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zadebiutował w 1976 roku, a rok później zdobył nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie za utwór „Obława”. W roku 1979 rozpoczął współpracę z Przemysławem Gintrowskim i Zbigniewem Łapińskim. W momencie wprowadzenia stanu wojennego przebywał we Francji. W latach 80. dał setki koncertów na całym świecie. Wrócił do Polski w 1990 roku. Został pochowany w Alei Zasłużonych na Warszawskich Powązkach. Odznaczony Krzyżami Komandorskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zwiń

Wyjątkowe wydanie wierszy Jacka Kaczmarskiego z okazji 60. rocznicy urodzin... Rozwiń


Alexander Steffensmeier

Krowa Matylda i śnieg

Strony: 32, Format: 23x30 cm

ISBN: 978-83-8008-159-8
EAN: 9788380081598
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategorie: dla dzieci
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Krowa Matylda

Kolejna urocza opowieść o niepokornej krowie Matyldzie i jej przygodach. Matylda jest bardzo zapracowana - razem z listonoszem roznosi paczki przed świętami Bożego Narodzenia. Bardzo to lubi. Po skończonej pracy rusza do domu. Ale którędy ma iść? Wszędzie pełno śniegu. Czy zdąży na Wigilię?

Zwiń

Kolejna urocza opowieść o niepokornej krowie Matyldzie i jej przygodach. Matylda jest bardzo zapracowana - razem z... Rozwiń


Michał Mackiewicz

Khaki i Feldgrau. Kronika niezwykłego marszu przez trzy kontynenty. Kolekcja Szlak Andersa. Tom 20

Strony: 96, Format: 17x24 cm

ISBN: 978-83-7945-837-0
EAN: 9788379458370
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: historia
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Szlak Andersa

Wielu polskich żołnierzy, którzy kończyli udział w II wojnie światowej wiosną 1945 roku w północnych Włoszech zaczynało walkę na polach bitew września 1939 roku. Ten imponujący szlak bojowy znaczyły kilkukrotne zmiany umundurowania, którego nieodłącznym elementem niezmiennie pozostawał orzeł w koronie noszony na nakryciach głowy. Tematem niniejszego tomu Szlaku Andersa są mundury polowe (bojowe) używane przez podkomendnych Generała w kampanii wrześniowej, a potem w ZSRS, Afryce i na płw. Apenińskim. Opisano również uniformy niemieckie i włoskie, ze szczególnym uwzględnieniem tych elementów, które charakteryzowały formacje walczące na śródziemnomorskim teatrze działań operacyjnych.

Płk Ludwik Piątkowski, komendant Grupy Obozów Rozmieszczenia Italia, w rozkazie wydanym we włoskim Forli z 30 04 1947 roku i skierowanym do ostatnich demobilizowanych żołnierzy 2 Korpusu napisał: „Żołnierze! Z dniem 1 maja 1947 roku macie jako ostatnia Grupa 2 Korpusu, zdjąć mundur wojskowy, z dumą noszony przez tyle długich lat, odjąć odznaki i emblematy wojskowe, tak drogie sercu każdego z Was. Po sumiennie i świetnie spełnionym obowiązku żołnierskim macie zamienić broń na narzędzie codziennej szarej pracy”. Dla wielu była to bez wątpienia chwila pełna goryczy, rozstanie z Korpusem, z którym niejeden z nich zaczynał walkę na polach wrześniowych. I chociaż w toku wojny żołnierze zdążyli kilkakrotnie zmienić umundurowanie, to dzięki przywiązaniu do dawnej tradycji oraz orłom na czapkach zdołano nadać mu niepowtarzalny polski charakter.

Kolekcja pod patronatem Prof. Normana Daviesa

Marsz Armii Andersa nie ma sobie równych w historii: sto dwadzieścia tysięcy ludzi przeszło dwanaście tysięcy kilometrów. Rozsypani po „nieludzkiej ziemi” Polacy stawili się na wezwanie generała Andersa, licząc na ocalenie. Granice Związku Sowieckiego przekraczali z nadzieją na powrót do domów. Gdy zwyciężali Niemców pod Monte Cassino, Ankoną i Bolonią, wiedzieli już, że nadzieje te pozostaną niespełnione. To oni stali się namiastką wolnej Polski. Żołnierzom towarzyszyli cywile: dzieci, kobiety, starcy. Wszyscy oni próbowali normalnie żyć: działały szpitale, szkoły, sierocińce. Trudy ich marszu, codzienne rozterki, poświęcenie w boju, drobne radości i wielkie dramaty składają się tę na opowieść o jednym z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

W kolekcji „Szlak Andersa” pokazujemy ogromną  różnorodność ludzi dowodzonych przez generała Andersa, cały wachlarz ich uczuć i przeżyć. W każdym z 40 tomów zamieszczono nieznane relacje świadków, niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz zdjęcia dokumentujące jeden z najbardziej niezwykłych rozdziałów II wojny światowej.

Zwiń

Wielu polskich żołnierzy, którzy kończyli udział w II wojnie światowej wiosną 1945 roku w północnych... Rozwiń


praca zbiorowa

17 Wielkopolska Dywizja Piechoty . 68, 69, 70 Pułk Piechoty. Kolekcja Wielka Księga Piechoty Polskiej. Tom 7

Strony: 96, Format: 17x24 cm

ISBN: 978-83-7945-609-3
EAN: 9788379456093
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: historia
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Wielka Księga Piechoty Polskiej

Wielka Księga Piechoty Polskiej to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii dzieje przedwojennych pułków piechoty.

 W każdym z 30 tomów przedstawiamy:

 - historie poszczególnych pułków

 - opisy ich największych bitew

 - barwne tablice z uzbrojeniem , sztandarami i odznakami  a także niepublikowane  zdjęcia i  materiały archiwalne

Kolekcja powstała przy współpracy z Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowym Biurem Historycznym oraz Centralną Biblioteką Wojskową!

Zwiń

Wielka Księga Piechoty Polskiej to wyjątkowa seria dla każdego pasjonata historii! Po raz pierwszy w jednej serii... Rozwiń


Bill Martin Jr., Eric Carle

Miś słucha!

Strony: 26, Format: 12,5x18 cm

ISBN: 978-83-63522-65-0
EAN: 9788363522650
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Tatarak
Kategorie: dla dzieci
Oprawa: książka całokartonowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Misie są wspaniałe. Nasz Miś Brunatny patrzył na świat, a Miś Polarny słucha. Świat jest pełen dźwięków,... Rozwiń


Bill Martin Jr., Eric Carle

Miś patrzy!

Strony: 26, Format: 12,5x18 cm

ISBN: 978-83-63522-64-3
EAN: 9788363522643
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Tatarak
Kategorie: dla dzieci
Oprawa: książka całokartonowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Utrzymana w konwencji rytmicznej wyliczanki książka autorstwa Bill'a Martin'a i Erica Carle. Obserwujemy świat wraz z... Rozwiń


praca zbiorowa

Rafael. Kolekcja Wielcy Malarze. Tom 28

Strony: 96, Format: 18,5x23 cm

ISBN: 978-83-7945-576-8
EAN: 9788379455768
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: biografie, listy, wspomnienia
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Wielcy Malarze

W swoim krótkim życiu artysta osiągnął w sztuce niezwykłą i subtelną harmonię, doskonałość oraz idealne piękno, zarazem naturalne i nieziemskie. Kiedy staniemy przed obrazem Rafaela, mamy szansę doznać najbardziej wyrafinowanych przeżyć, jakie tylko sztuka potrafi nam podarować. Mistrz Santi posiadał rzadką umiejętność wykraczania poza ramy dzieła, przełamywania granic między sztuką a światem rzeczywistym oraz wychodzenia poza ramy czasu i przestrzeni.

Wielcy malarze -  Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu tomów do czytania, przeglądania, podziwiania i zbierania. Seria oferuje czytelnikom niezwykłą podróż w towarzystwie wielkich artystów. Ich życie przedstawione jest w sposób jasny, bezpośredni - opisuje Wspaniałe obrazy i omówienie wszystkich głównych prac każdego artysty tworzą prywatna bibliotekę i galerie sztuki  zawierające wszystkie arcydzieła historii sztuki.

Zwiń

W swoim krótkim życiu artysta osiągnął w sztuce niezwykłą i subtelną harmonię, doskonałość oraz idealne... Rozwiń


praca zbiorowa

2017. Antologia współczesnych polskich opowiadań

Strony: 286, Format: 18x18 cm

ISBN: 978-83-65778-36-9
EAN: 9788365778369
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Forma
Kategorie: literatura polska, opowiadania
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Kwadrat

Zaletą niniejszego tomu jest różnorodność, każdy czytelnik znajdzie w nim coś dla siebie i przy okazji zobaczy,... Rozwiń


Kobieta w oknie. Saga norweska Siostry ze Złotego Brzegu. Tom 3

Strony: 192, Format: 11x18 cm

ISBN: 978-83-8117-119-9
EAN: 9788381171199
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Edipresse Polska
Kategorie: powieść
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Siostry ze Złotego Brzegu

Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do ciotki,

która mieszka w malowniczym miasteczku Drobak położonym na południowym wybrzeżu Norwegii. Wkrótce po przeprowadzce jedna z sióstr natrafia na ślad rodzinnej tajemnicy. Okazuje się, że w pobliskim hotelu przed dziesięciu laty w niewyjaśnionych okolicznościach została zamordowana ich matka, a świadkiem tej zbrodni była jedna z córek właścicieli hotelu. Czy znaleziony pamiętnik pomoże Josefine i Martine w rozwikłaniu zagadki morderstwa i poznaniu miłosnego sekretu matki?

Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na ich dalsze życie?

Emma nie potrafi znaleźć sobie miejsca po wyjeździe Bragego. Jedyną nadzieję dają jej listy od ukochanego. Pewnej nocy, gdy wymyka się z domu, by w tajemnicy wysłać do niego wiadomość, dochodzi do tragedii – zostaje zniewolona przez pijanego Pedera Morka. Josefine durzy się w Kristianie, a jej młodsza siostra Martine zakochuje się w miejscowym sklepikarzu.

Matka Bragego odkrywa, kto jest ojcem nieślubnego dziecka jej córki. Postanawia zmusić mężczyznę, by wziął odpowiedzialność za Annę i jej córeczkę. Liv Halvorsen wychodzi z domu na tajemnicze spotkanie i już nie wraca...

Zwiń

Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do... Rozwiń


Fuyumi Ono

Shiki. Tom 1

Strony: 192, Format: 12x17,5 cm

ISBN: 978-83-8096-263-7
EAN: 9788380962637
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Waneko
Kategorie: komiksy, anime
Oprawa: oprawa broszurowa w obwolucie
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Rok 199X, upalne lato. W liczącej zaledwie 1300 mieszkańców, górskiej wiosce Sotoba odnalezione zostają trzy... Rozwiń


Touya Mikanagi

Karneval. Tom 19

Strony: 200, Format: 12,5x17,5 cm

ISBN: 978-83-8096-212-5
EAN: 9788380962125
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Waneko
Kategorie: komiksy
Oprawa: oprawa broszurowa w obwolucie
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Cudowne spotkanie z siostrą i problemy z pamięcią. Co sprawi, że Yogi nie zatraci się w wirze gwałtownych... Rozwiń


Ayuko Hatta

Wilczyca i Czarny Książę. Tom 5

Strony: 180, Format: 12x17,5 cm

ISBN: 978-83-8096-164-7
EAN: 9788380961647
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Waneko
Kategorie: komiksy, anime
Oprawa: oprawa broszurowa w obwolucie
Data wprowadzenia: 19-09-2017

Sata i Erika zaczynają nowy rok szkolny w jednej klasie. Niestety, ich nowy kolega próbuje nakłonić chłopaka, żeby... Rozwiń

TWÓJ KOSZYK

Ilość produktów
0
Wartość koszyka:
0,00
Przeglądaj koszyk

..