AKTUALNOŚCI

18-09-2014

Firma Księgarska Olesiejuk na I Festiwalu Książki dla Dzieci i...

UNIA EUROPEJSKA

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wdrożenie najbardziej innowacyjnego w kraju systemu wyboru i pakowania książek.

SEKTOROWY PROGRAM OPERACYJNY WZROST KONKURENCYJNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW.

Działanie 2.2.1. Wsparcie dla przedsiębiorstw dokonujących nowych inwestycji.

 

Projekt współfinansowany przez UNIĘ EUROPEJSKĄ ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


czytaj więcej

ZAPOWIEDZI

Benedetti Mario

Najbliżsi bliźni. Wiersze

Wydawnictwo:
Data wydania:
EAN: 9788361448983
ISBN: 978-83-61448-98-3

Cena: 34.90 zł

PROMOCJE

W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo ciekawych tytułów w promocyjnych cenach.

Tytuł: Rosnąco Data: ###ROSNACO### Cena: ###ROSNACO###
Ilość:

Agnieszka Hałas

Dwie karty. Cykl Teatr węży. Tom 1

Strony: 370, Format: 13x20 cm

ISBN: 978-83-8062-142-8
EAN: 9788380621428
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Rebis
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 19-09-2017
Seria: Fantasy

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

Polska fantasy doczekała się kilku znakomitych uniwersów, a świat stworzony przez Agnieszkę Hałas właśnie się do nich zalicza. Żyje, oddycha i krwawi, a my wraz z nim. Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla

Srebrni magowie bezlitośnie ścigają wyznawców czarnej magii, uznanej za skażoną. Demony z Otchłani przybierają ludzką postać i przenikają do świata śmiertelników... W Shan Vaola nad Zatoką Snów pojawia się na wpół obłąkany człowiek z twarzą pociętą bliznami, który pamięta jedynie urywki ze swej przeszłości. W tunelach podziemnego świata żywiołaków i chowańców, ifrytów i homunkulusów, żebraków i przestępców, stopniowo odkrywa swoje magiczne talenty. Dwie karty – powieść mroczna, intrygująca, pełna plastycznych szczegółów obyczajowych, z pełnokrwistymi postaciami tworzącymi żywą, przemawiającą do wyobraźni społeczność – otwierają cykl dark fantasy „Teatr węży”.

Ten świat (...) tętni bogactwem niczym Baśnie z tysiąca i jednej nocy, zadziwia patentami rodem ze steampunku, igra z demonologią z różnych stron świata i z różnych czasów.

Brune Keare zapadł mi w pamięć tak jak Kane z cyklu Wagnera, Ged z Ziemiomorza, Karenira z Gromberlandu czy ten cholerny Geralt Riv. Był charakterystyczny, tajemniczy, mroczny i bezwzględny, ale też na swój sposób honorowy i uczciwy. Robert M. Wegner, pięciokrotny laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotny laureat Sfinksa, dwukrotny laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, laureat nagrody dla książki roku (fantasy) w Rosji.

A że powieść ta jest początkiem większej całości – tym lepiej dla czytelników, którzy jak ja lubią opowieści zarazem posępne i fascynujące, napisane z wielką wyobraźnią i subtelnym wyczuciem emocji. Anna Kańtoch, pięciokrotna laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla, laureatka Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

Powieść Agnieszki Hałas przenosi nas do niezwykłego, bogatego i starannie skonstruowanego świata. Pozwala zanurzyć się w przesyconej magią rzeczywistości. Uwagę czytelnika zwraca lekkość pióra, potoczystość narracji oraz perfekcja warsztatowa młodej autorki. Andrzej Pilipiuk, autor bestsellerowego cyklu o Jakubie Wędrowyczu, dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Gdyby ktoś zapytał mnie o dobre polskie cykle fantasy, zaraz po "Wiedźminie" Sapkowskiego na myśl przychodzi mi "Teatr węży" Agnieszki Hałas. Autorce udało się stworzyć niezwykle pełnowymiarowy i oryginalny świat, a styl i rozmach jej opowieści może konkurować z najlepszymi dokonaniami gatunku. Robert J. Szmidt, autor bestsellerowego cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”, powieści Szczury Wrocławia i książek z uniwersum „Metro 2033”

Keare przypomina innego antybohatera fantasy, archetyp mrocznego herosa, Kane’a Nieśmiertelnego. (…) Jednocześnie przypomina Harry’ego Angela – nosi w sobie sekret, którego próby rozwiązania zaczynają doprowadzać go do szaleństwa i spychać z umownego moralnego urwiska. Bartek Biedrzycki, autor trylogii postapo Kompleks 7215, Stacja: Nowy Świat i Dworzec Śródmieście.

Zwiń

Wkraczacie w świat Zmroczy – przesycony magią, posępny i fascynujący.

Polska fantasy... Rozwiń


Liu Cixin

Ciemny las. Trylogia Wspomnienie o przeszłości Ziemi. Tom 2 (książka audio)

Strony: 0, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-8062-252-4
EAN: 9788380622524
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Rebis
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: etui kartonowe
Data wprowadzenia: 18-09-2017
Seria: s-f

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA.

KSIĄŻKA LAUREATA NAGRODY HUGO.

Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować, wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama, były prezydent USA

Drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller, który zyskał ogromny rozgłos w USA – w 2015 roku tom pierwszy, Problem trzech ciał , otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści.

Wyobraź sobie wszechświat jako las pełen nieznanych drapieżników. Żeby przetrwać, trzeba pozostać niezauważonym – każda cywilizacja, która się ujawni, zginie.

Ziemia właśnie się ujawniła. Drapieżcy nadciągają.

Mieszkańcy Ziemi nie mogą otrząsnąć się z szoku po odkryciu, że za czterysta lat czeka ich inwazja kosmitów. Ruch na rzecz Ziemskiej Trisolaris został pokonany, ale obcy dzięki sofonom mają dostęp do wszystkich gromadzonych przez ludzi informacji. Tylko to, co się dzieje w ludzkich umysłach, pozostaje przed nimi ukryte. Staje się to bodźcem dla stworzenia programu Wpatrujących się w Ścianę, opracowania tajnych strategii, niemożliwych do rozszyfrowania zarówno dla Trisolarian, jak i dla Ziemian.

Pod każdym względem lepsza niż tom pierwszy – a Problem trzech ciał był niesamowity. Tor.com Nie będziesz chciał, żeby ta książka kiedykolwiek się skończyła. SF Signal Bardzo oryginalna książka, wyjątkowe połączenie spekulacji naukowych i filozoficznych, polityki i historii, teorii spiskowych i kosmologii. George R.R. Martin

Science fiction w najlepszym wydaniu. Kim Stanley Robinson

Mistrz chińskiej SF proponuje Wojnę światów dla XXI wieku. „The Wall Street Journal”

„Science fiction z najwyższej półki: inteligentna, pouczająca i wciągająca”. „SFX” Dowód na to, że chińska SF osiągnęła już najwyższy poziom myślowych eksperymentów. David Brin

Najbardziej przyprawiająca o zawrót głowy książka, jaką czytałem! Jeśli lubicie wielkie idee i fantastykę opartą na twardej nauce, to lektura dla was. Rick Riordan

Cudowne połączenie zapierających dech w piersiach idei naukowych, inteligentnej fabuły oraz dziwnych, lecz wiarygodnych bohaterów. (…) Pozornie prosty styl z ukrytą głębią.„The Times”

Oszałamiająca powieść z intrygującą wschodnią perspektywą. (…) Podobnie jak epicka «Fundacja» Asimova ma szansę stać się klasykiem science fiction. „Starburst” (ocena: 9/10)

Wybitna, godna wszelkich nagród powieść, która zasługuje na miejsce wśród klasyki science fiction. „SF Book Reviews”

Zwiń

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA.

... Rozwiń


Jay Kristoff

Nibynoc. Księga 1 (książka audio)

Strony: 0, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-7480-855-2
EAN: 9788374808552
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: MAG
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction, książki audio
Oprawa: etui kartonowe
Data wprowadzenia: 15-09-2017

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla zabójców, planując zemstę na osobistościach, które zniszczyły jej rodzinę.

Córka powieszonego zdrajcy, Mia Corvere, ledwie uchodzi z życiem po nieudanej rebelii jej ojca. Samotna i pozbawiona przyjaciół ukrywa się w mieście wzniesionym z kości martwego boga. Ścigają ją senat i dawni towarzysze jej ojca. Jednakże jej dar rozmawiania z cieniami doprowadza ją do drzwi emerytowanego zabójcy i otwiera przed nią przyszłość, jakiej nigdy sobie nie wyobrażała.

Szesnastoletnia Mia zgłębia teraz tajniki fachu u najbardziej niebezpiecznych zabójców w całej Republice – w Czerwonym Kościele. W salach Kościoła czeka ją wiele zdrad i prób, a porażka oznacza śmierć. Jeśli jednak przetrwa inicjację, zostanie przyjęta w poczet wybrańców Pani od Błogosławionego Morderstwa i znajdzie się o krok bliżej tego, czego naprawdę pragnie.

Czyta: Andrzej Hausner
Czas trwania: 20 godz. 44 min. Zwiń

W świecie, gdzie trzy słońca prawie nigdy nie zachodzą, początkująca morderczyni wstępuje do szkoły dla... Rozwiń


Justyna Drzewicka

Obława. Seria Niepowszedni. Księga 3

Strony: 440, Format: 13,5x20 cm

ISBN: 978-83-7686-601-7
EAN: 9788376866017
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Jaguar
Kategorie: dla młodzieży, fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 15-09-2017

Niepowszedni to dzieci obdarzone szczególnymi darami.
Rodzą się bardzo rzadko, więc stanowią cenny łup... Rozwiń


Iga Wiśniewska

Przebudzona

Strony: 368, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-65351-43-2
EAN: 9788365351432
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Lucky
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 15-09-2017

Gdy nad Wolnym Miastem Rades pojawia się księżyc w pełni, ulice pustoszeją. Ani zwykli, ani paranormalni... Rozwiń


Brian McClellan

Sługa Korony

Strony: 556, Format: 12,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-7964-252-6
EAN: 9788379642526
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 14-09-2017

Niespotykane do tej pory połączenie prochu i magii w potężną broń, która nie daje szansy... Rozwiń


Trudi Canavan

Obietnica następcy. Prawo Millenium. Księga 3

Strony: 614, Format: 12,5x19,5 cm

ISBN: 978-83-65534-59-0
EAN: 9788365534590
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Galeria Książki
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 14-09-2017

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan.

Od... Rozwiń


Trudi Canavan

Obietnica następcy. Prawo Millenium. Księga 3

Strony: 614, Format: 12,5x20 cm

ISBN: 978-83-65534-60-6
EAN: 9788365534606
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Galeria Książki
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa twarda
Data wprowadzenia: 14-09-2017

Trzeci tom trylogii fantasy „Prawo Milenium” autorki światowych bestsellerów Trudi Canavan.

Od... Rozwiń


Terry Pratchett

Wiedźmikołaj. Świat Dysku (książka audio)

Strony: 0, Format: 14x12,5 cm

ISBN: 978-83-8097-268-1
EAN: 9788380972681
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Kategorie: dla młodzieży, fantastyka, fantasy, science fiction, powieść
Oprawa: etui kartonowe
Data wprowadzenia: 14-09-2017
Seria: Seria fantastyki i horroru

Zapadła noc przed Nocą Strzeżenia Wiedźm.

I jest zbyt spokojnie.

Jest też śnieg, latają rudziki i gile, stoją ubrane drzewka, ale daje się wyraźnie zauważyć brak grubego osobnika, który przynosi zabawki...

Susan musi go odnaleźć przed świtem. Inaczej nie wzejdzie słońce. Niestety, do pomocy ma tylko kruka z apetytem na gałki oczne, Śmierć Szczurów i o boga kaca. Co gorsza, ktoś wsuwa się jednak przez komin. Tym razem niesie worek zamiast kosy, ale jest w nim coś nieprzyjemnie znajomego...

HO. HO. HO.

To prawda, co mówią: „Lepiej uważaj...”.

Zwiń

Zapadła noc przed Nocą Strzeżenia Wiedźm.

I jest zbyt spokojnie.

Jest też śnieg, latają... Rozwiń


Simon Eden

Dzikie królestwo

Strony: 426, Format: 13,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-240-4607-2
EAN: 9788324046072
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Znak
Kategorie: fantastyka, fantasy, science fiction
Oprawa: oprawa broszurowa
Data wprowadzenia: 13-09-2017

Pozycja obowiązkowa dla fanów „Spirit Animals”

Zaczęło się od zaginięcia kota. Teraz Drue zaczyna rozumieć, że była to zapowiedź największego konfliktu w historii. Cierpliwość zwierząt się wyczerpała - nie będą spokojnie patrzeć, jak ludzie niszczą Ziemię. Królestwo zwierząt wypowiedziało wojnę ludzkości. Udomowione zwierzęta muszą wybrać: przyłączą się do rebelii czy zechcą ocalić ostatnich ludzi na świecie?

Początkowo Drue chce tylko odnaleźć swojego kota. Jeszcze nie wie, że przeznaczono dla niej ważniejsze zadanie. Wyrusza przez wyludnioną krainę na spotkanie pradawnego plemienia Kotynów, którzy mają odegrać szczególną rolę w starciu dwóch światów. Co ją z nimi łączy? Jaką cenę będzie musiała zapłacić za przetrwanie? Jedno jest pewne: do świata, jaki znamy, nie ma już powrotu.

Zwiń

Pozycja obowiązkowa dla fanów „Spirit Animals”

Zaczęło się od zaginięcia kota.... Rozwiń

..